Menu

Helena Knapczyk

Renata Gierek Działania w ramach SK PCK/Wolontariat w roku szkolnym 2016/2017

 

Nowy rok szkolny to nowe akcje charytatywne i konkursy, organizowane przez SK PCK i wolontariat. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich!  smiley 

Tutaj natomiast znajdziecie szczegółowe relacje z naszych działań wink

 

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

 ~ Flora Edwards

 

        Wrzesień/październik 2016 - zbiórka żywności dla Kuchni Brata Alberta w Wadowicach

Od 26 września do 7 października zbierane były artykuły spożywcze i środki czystości dla Kuchni Brata Alberta w Wadowicach. Akcję prowadziły uczennice z klasy 2D (Aleksandra Górka, Natalia Knapik, Katarzyna Mej, Karolina Kot), zbierając żywność przed pierwszą i drugą przerwą przez dwa tygodnie. W tym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem - ponad 80 uczniów wzięło w niej udział, otrzymując pozytywne uwagi.

                            

 

11 października cała żywność została zapakowana, a do 20.10. - była już dostarczona Kuchni Brata Alberta w Wadowicach. 

                                

                                                                        

   

                                                                                                    

                        

          Listopad 2016 - akcja fundacji "Pomóż i Ty"

Przez cały miesiąc listopad, w naszej szkole trwa akcja fundacji "Pomóż i Ty". Uczennice z klasy 2B - Alicja Woźniak oraz Natalia Sajdak, a także uczennica klasy 2D - Natalia Knapik, przez cały miesiąc zbierają pieniądze dla chorego Daniela, sprzedając tzw. "cegiełki". Kosztują one 1,50 zł i są sprzedawane do 30 listopada. Wzięcie udziału w akcji gwarantuje pozytywną uwagę i satysfakcję :) Serdecznie zapraszamy do zakupu cegiełek!

 

                                                   

 

   Listopad/grudzień 2016 - "Góra grosza"

Od 28 listopada do 9 grudnia trwa w naszej szkole akcja "Góra grosza". Polega ona na zbieraniu - jak mówi sama nazwa - grosików, które zostaną przekazane Towarzystwu "Nasz Dom", opiekującemu się dziećmi wychowującymi się poza biologicznymi rodzinami. Akcję prowadzą dziewczyny z klasy 2D - Aleksandra Górka oraz Małgorzata Tłomak, które zbierają pieniądze na pierwszej i drugiej przerwie. Za udział w akcji przysługuje oczywiście pozytywna uwaga. Zachęcamy do przyłączenia się!

 

 

 

               Grudzień 2016 - "Szlachetna paczka"

Co roku "Stowarzyszenie WIOSNA" organizuje pomoc dla ubogich rodzin w postaci przeprowadzania przedświątecznej akcji "Szlachetna paczka". Podczas niej dla potrzebujących zbierane są artykuły spożywcze, środki czystości i ozdoby świąteczne. Nasza szkoła również dołączyła do akcji, która w tym roku trwa u nas od początku do 20 grudnia. Prowadzą ją dziewczyny z klasy 2D - Marta Kwarciak i Weronika Tyrybon, które zbierają artykuły codziennie na pierwszej i drugiej przerwie. Tego, kto jeszcze nie dołączył, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, gdyż gwarantuje to pozytywną uwagę i uśmiech na twarzach tych, dla których nasze skromne dary są najpiękniejszym prezentem na świecie.

                                                   

 

Grudzień 2016 - Dzień Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi

16 grudnia, w ramach Dnia Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi odbywającym się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tomicach, część uczniów klasy II d, w tym uczniowie z SK PCK i wolontariatu, brała udział w przedstawieniu pt.: "Śpiąca królewna". Występ rozpoczął się o godzinie 11.00 - wtedy to pojawili się zaproszeni goście, a więc uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej, zaproszone osoby niepełnosprawne z opiekunami, Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach - pan Andrzej Zieliński oraz część zarządu gminy z panem wójtem Witoldem Grabowskim na czele. Sam spektakl był wzbogaconą o  elementy humorystyczne, tradycyjną adaptacją znanej baśni - "Śpiącej królewny". W poszczególne role wcielili się:

- Natalia Knapik (królewna)

- Mikołaj Sikora (książę Ryszard)

- Antoni Kokoszka (król),

- Karolina Kot (królowa),

- Małgorzata Tłomak (zła wróżka Odelia),

- Klaudia Orkisz (wróżka Flora),

- Małgorzata Wieczorek (wróżka Melodia),

- Kinga Radwan (wróżka Aura),

- Emilia Gaczorek (staruszka),

- Mieszko Chwałek (dworzanin, kucharz),

- Mateusz Wiktor (dworzanin, kuchcik),

- Karol Bobrek (rycerz),

- Dawid Bobrek (rycerz),

- Katarzyna Mej (narrator).

Reżyserkami przedstawienia były pani Helena Knapczyk oraz pani Renata Gierek.

Po występie gimnazjalistów, były występy uczniów szkoły podstawowej - od tych najmłodszych, aż po najstarszych, od tańców po śpiewy. Wydarzenie zakończyły podziękowania i przemówienia.

      

                                    

    

 

 

   Marzec 2017 - "Świąteczny koszyczek" (edycja wielkanocna)

Od 27 marca do 10 kwietnia trwa kolejna, tym razem wielkanocna edycja akcji "Szlachetna paczka", pod nazwą "Wielkanocny koszyczek". Zasady pozostają takie same: gromadzone są produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich rodzin, które zbierają uczennice klasy 2D (Małgorzata Wieczorek, Klaudia Orkisz, Karolina Kot, Katarzyna Mej), zawsze na pierwszej i drugiej przerwie. Za przyniesienie minimum 3 produktów (od osoby) przysługują pozytywne uwagi. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji! 

                                                                    

Z dumą informujemy, że w akcji "Świąteczny koszyczek", wzięło udział blisko 100 osób z naszej szkoły! Akcja zakończyła się oficjalnie 10 kwietnia, kiedy cała żywość została zapakowana, a następnie dostarczona stowarzyszeniu. 

   

 

 

                       Świąteczna zbiórka żywności     

W piątek, 31 marca oraz w sobotę, 1 kwietnia, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności dla Banku Żywności w Krakowie i Kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach, które przekazały zgromadzone artykuły żywnościowe i środki czystości najbardziej potrzebującym rodzinom podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Akcja odbywała się przed supermarketem "Biedronka" w Wadowicach i - jak co roku - cieszyła się dużą popularnością. Zbiórkę prowadzili uczniowie pod patronatem Pani Renaty Gierek oraz Pani Heleny Knapczyk. Byli to:

- Mikołaj Sikora,

- Karol Bobrek,

- Karol Gajewski,

- Jakub Gruszeczka,

- Ewelina Wielińska,

- Zuzanna Kłaput,

- Małgorzata Tłomak,

- Antoni Kokoszka,

- Marta Kwarciak,

- Weronika Tyrybon,

- Aleksandra Górka,

- Natalia Knapik,

- Liliana Ściera,

- Klaudia Balonek,

- Krystyna Bałys.

Zebrana żywność została przekazana organizacjom. smiley

 

 

                 Kwiecień/maj 2017 - "Gorączka złota"

Rozpoczęła się akcja "Gorączka złota", trwająca od 11 kwietnia do 20 maja bieżącego roku. Polega ona na tym, że przez skarbników poszczególnych klas lub inne osoby do tego wyznaczone, zbierane są złote monety gorszowe (1, 2 lub 5 groszy). Pozytywne uwagi przysługują uczniom, którzy dostarczą minimum dwa złote w tego rodzaju monetach. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

 

 

Zmiana terminu Rady Pedagogicznej.

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach
    ul. Dworska 9A
    34-100 Tomice
  • 033 873 22 35

Galeria zdjęć