Bezpieczeństwo w sieci

.

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Telefon, komputer i Internet to narzędzia bez których młodzi ludzie nie wyobrażają sobie życia. Coraz częściej słyszy się o uzależnieniu od cyberprzestrzeni i o cyberprzemocy. To od nas dorosłych będzie zależało czy pozwolimy aby takie zjawiska dotykały naszych dzieci. Jest wiele poradników jak zabezpieczyć komputer, jak kontrolować dostęp do Internetu. Trzeba poświęcić trochę czasu, ale z pewnością nie będzie to stracony czas, bo dzięki wiedzy i podpowiedziom specjalistów możemy pokazać naszym pociechom jak należy korzystać z Internetu.

Na stronie Fundacji Dzieci Niczyje znajdują się praktyczne i bardzo przydatne wskazówki dla rodziców nastolatków.

Rodzicom polecamy lekturę podręcznika Kompendium Bezpieczeństwo dzieci online.pdf.

Zapraszam uczniów, rodziców oraz nauczycieli na stronę www.fdn.pl/kursy , gdzie po zalogowaniu można przejść kilka praktycznych kursów na temat zasad i bezpieczeństwa w sieci.

Kod aktywacyjny dla naszej szkoły: BVZIZF